935 відгуків
ЧП Кулик
+380 (99) 049-00-47
+380 (96) 453-95-56
+380 (93) 400-20-35

Безпечне використання газу в побуті.

Безпечне використання газу в побуті.
Шановні покупці нашого магазину! Будьте обережні при користуванні газовими приладами в побуті.
А саме:
не користуйтеся газовими водонагрівачами і опалювальними приладами пр відсутності тяги в димоході або зворотній тязі, оскільки це може призвести до отруєння чадним газом;
не користуйтеся несправними газовими приладами;
не намагайтеся їх ремонтувати самостійно;
не дозволяйте включати газові прилади дітям і особам, що не пройшли спеціального інструктажу;
не прикріплюйте до водонагрівачам і опалювальних приладів, а також газопроводів, ніяких сторонніх предметів;
не вмикати газові прилади при несправній автоматиці безпеки;
не залишайте без догляду запалені газові горілки! При їх раптовому потухании, негайно перекрийте всі газові крани і ретельно провітріть приміщення;
перекривайте загальний вентиль перед плитою або газовою колонкою після кожного їх виключення;
при появі запаху газу на вулиці, в під'їзді або інших приміщеннях, негайно викликайте аварійну газову службу за телефоном «104»!
Надання першої допомоги при отруєнні чадним газом
Природний або скраплений газ не мають токсичного впливу на організм людини, оскільки вони мало розчиняються в крові, але змішуючись з повітрям, вони істотно знижують кількість кисню в ньому. Людина, що знаходиться в такій атмосфері, відчуває кисневе голодування, а при значній концентрації газу в повітрі, може взагалі задихнутися. Більш того, кисневе голодування може наступити під час роботи газових приладів з-за відсутності надходження потрібної кількості свіжого повітря. При неповному згорянні газу через нестачу кисню виділяється оксид вуглецю СО — чадний газ, не має кольору і запаху, але який є дуже токсичним. Після декількох вдихів повітря, що містить всього 1% СО, настає втрата свідомості, а через 1 — 2 хвилини — смерть.
При всіх нещасних випадках, пов'язаних з використанням газу (вибухи, пожежі, отруєння), необхідно телефонувати в будь-яку з служб швидкого реагування: «101» - МНС, «102» - міліція, «103» - «швидка медична допомога», «104» - газова служба. Пам'ятайте, що будь-яка з цих служб одразу ж повідомить про те, що трапилося нещастя і всім іншим службам. До прибуття «швидкої допомоги» постраждалим треба надати долікарську допомогу.
При опіках
Необходимо вынести потерпевшего в безопасное место и защитить пораженные участки тела от внешней среды. Для этого можно использовать стерильные бинты или марлю,свежевыстиранные и проглаженные простыни, покрывала, скатерти. Не пытайтесь очистить кожу от прилипшей или пригорелой одежды, поскольку при этом в открытую рану обязательно попадет инфекция из воздуха.
Ожоги часто сопровождаются шоковым состоянием. Рекомендуется дать потерпевшему выпить примерно 20 капель Зеленина или валерьянки, можно также дать ему крепкий кофе или чай. После этого уложить его и ожидать приезда врачей.
При отруєнні чадним газом
При отруєнні чадним газом або задуха треба негайно відкрити всі вікна, викликати «швидку» і до її прибуття винести або вивести потерпілого на свіже повітря, покласти на рівне місце, розстебнути його комір і пояс для полегшення дихання, тепло вкрити і спостерігати за його станом, не даючи заснути. При необхідності дати понюхати нашатирний спирт і/або зробити штучне дихання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner